Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.
  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Admin_DDN
 Tytuł: maj 2016r - Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Uroczystość Bożego Ciała)
PostNapisane: 26 maja 2016, o 00:13 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6616
Skąd: Polska
EWANGELIA ( 26 maj 2016r).
Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Uroczystość Bożego Ciała) – UroczystośćJezus opowiadał rzeszom o królestwie Bożym, a tych, którzy leczenia potrzebowali, uzdrowił. Dzień począł się chylić ku wieczorowi. Wtedy przystąpiło do Niego Dwunastu mówiąc: «Odpraw tłum; niech idą do okolicznych wsi i zagród, gdzie znajdą schronienie i żywność, bo jesteśmy tu na pustkowiu». Lecz On rzekł do nich: «Wy dajcie im jeść». Oni odpowiedzieli: «Mamy tylko pięć chlebów i dwie ryby; chyba że pójdziemy i nakupimy żywności dla wszystkich tych ludzi».
Było bowiem około pięciu tysięcy mężczyzn. Wtedy rzekł do swych uczniów: «Każcie im rozsiąść się gromadami mniej więcej po pięćdziesięciu». Uczynili tak i rozmieścili wszystkich.
A On wziął te pięć chlebów i dwie ryby, spojrzał w niebo i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dawał uczniom, by podawali ludowi. Jedli i nasycili się wszyscy, i zebrano jeszcze dwanaście koszów ułomków, które im zostały.

Łk 9, 11b-17

***

W tę dzisiejszą Radosną Uroczystość – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zechciejmy z całych sił podziękować Jezusowi za Jego miłość i obecność pośród nas.

Dzisiaj mamy także okazję do przeproszenia i zadośćuczynienia za grzechy obojętności, braku szacunku i świętokradztwa, jakimi niektórzy ludzie obrażają Chrystusa w Eucharystii.

Nie lubimy rozstawać się z kimś, kogo kochamy i cenimy. Zazwyczaj smucimy się, kiedy przeżywamy pożegnanie i rozłąkę z kimś, kogo bardzo kochamy. Tak dzieje się na przykład, gdy współmałżonek wyjeżdża do pracy za granicę na dłuższy czas lub kiedy małe dziecko wyjeżdża pierwszy raz bez rodziców na kolonie lub zimowisko.

Podobnie Jezus, który tak bardzo ukochał każdego z nas, zasmucił się na myśl, że miałby nas na tak długi czas opuścić po swoim wniebowstąpieniu. Dlatego właśnie Ten, który jest naszym Odkupicielem i Przyjacielem, postanowił pozostać wśród nas w cudowny, dotychczas niespotykany sposób przebywania Boga pośród ludzi. Podczas Ostatniej Wieczerzy Jezus zdecydował się zamieszkać między nami utajony w Najświętszym Sakramencie, przemieniając chleb i wino w swoje Najświętsze Ciało i Krew.

Jakby tego było mało, dał nam się jako pokarm, mówiąc: „Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało Moje”. Jezus chce nie tylko zamieszkiwać w tak wielu tabernakulach kościołów i kaplic, ale chce być także kochanym i przyjmowanym do naszych serc, by to one stawały się podczas każdej Mszy świętej żywymi świątyniami, w których On – Bóg, będzie mógł zamieszkiwać nie tylko okazyjnie, ale nieustannie, aby nas umacniać w chrześcijańskim życiu.

W tę dzisiejszą radosną uroczystość zechciejmy z całych sił podziękować Jezusowi za Jego miłość i obecność pośród nas.

Dzisiaj mamy także okazję do przeproszenia i zadośćuczynienia za grzechy obojętności, braku szacunku i świętokradztwa, jakimi niektórzy ludzie obrażają Chrystusa w Eucharystii.

Wychodzimy dziś z Jezusem na ulice naszych miast i wiosek w uroczystych i barwnych procesjach. Powinniśmy sobie jednak już na początku uświadomić, że nie o jakiś folklor tutaj chodzi, ale o ożywienie i umocnienie naszej wiary w prawdziwą obecność Chrystusa Eucharystycznego pod postacią chleba. Jezus zawsze jest z nami – ale dziś szczególnie pragniemy zaprosić Go do naszych domów, miejsc pracy, nauki i odpoczynku, by nas samych i te miejsca, a także wszelkie przestrzenie życia naszego pobłogosławił. Wychodząc z naszych świątyń, mamy iść nie jak ślepy tłum, ale jak ludzie głębokiej wiary, niosąc Jezusa także do tych, którzy sami z powodu grzechu odchodzą od Niego i zaniedbują niedzielną Mszę świętą.

Wiele było cudów eucharystycznych potwierdzonych przez Kościół; dwa z nich w naszej Ojczyźnie – w Sokółce i Legnicy. Co Bóg chce nam przez to dzisiaj powiedzieć? Czy przypadkiem nie zwraca nam uwagi na słabnącą wiarę w Jego eucharystyczną obecność? Każdy cud eucharystyczny jest wołaniem Chrystusa:

Ja jestem z wami w Eucharystii przez wszystkie dni, aż do skończenia świata!

Dobrym owocem dzisiejszej uroczystości będzie postanowienie, by jak najczęściej, a szczególnie w każdą niedzielę i święto – przyjmować Jezusa czystym sercem, to znaczy bez grzechu ciężkiego w Komunii Świętej, tak by On sam umacniał nas na ścieżkach naszego powołania: w rodzinie, małżeństwie czy kapłaństwie lub życiu zakonnym, by dodawał nam odwagi i wspomagał naszą wiarę, byśmy nie wątpili, że zawsze jest gotów nas przyjąć i przyjść do naszych serc w Eucharystii. Jedyną adekwatną odpowiedzią na miłość Boga jest nasza ludzka miłość. Otwórzmy więc serca i powiedzmy naszą codziennością: Jezu dziękuję Ci, Jezu kocham Cię, Jezu przyjdź do serca mego!

Autor: o. Łukasz Listopad CSsR

Źródło: slowo.redemptor.pl
źródło: http://www.radiomaryja.pl/kosciol/ewangelia-421/

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


    |    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

..
Skocz do:  

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II


Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!

+ Ewangelia na każdy dzień     + Pismo Święte     + Katechizm Kościoła Katolickiego     + Portal Radio Maryja     + Słuchaj Radia Maryja, przez internet   
Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Polityka cookies. ;   Polityka prywatności.