Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.
  

Strefa czasowa: UTC + 1Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Artur
 Tytuł: Ojciec Pio - Był jak członek mojej rodziny
PostNapisane: 7 paź 2014, o 18:39 
Offline
1000p
1000p
Avatar użytkownika
Postów: 1054
Skąd: W-wa
Był jak członek mojej rodziny

Ojciec Pio był jak członek mojej rodziny. Miał duży wpływ na moje powołanie Często się z nim spotykałem, wielokrotnie; służyłem mu do mszy jako ministrant. Byłem również obecny przy ołtarzu podczas jego ostatniej Eucharystii – 22 września 1968 roku – mówi ojciec Lucjano Lotti z ośrodka gromadzącego dokumentację o Ojcu Pio w San Severo we Włoszech

Grażyna Starzak: Ojciec Pio jest jednym z naj­bardziej popularnych świę­tych czczonych w Polsce. Jego kult u nas wciąż się rozwi­ja. Czy podobnie jest w innych krajach?
o. Luciano Lotti: Chyba tak, skoro obser­wujemy znaczne nasilenie ru­chu pielgrzymkowego do sanktuarium Ojca Pio w San Giovanni Rotondo. Widać to też po wciąż zwiększającej się liczbie listów, które płyną z całego świata, a w których ludzie dziękują za cuda i inne łaski otrzymane za wstawien­nictwem Ojca Pio. Cieszy nas to, a jeszcze bardziej fakt, że współcześni pielgrzymi przy­bywają nie tylko po to, aby za­płakać przy grobie tego styg­matyka, ale starają się kre­ować swoje życie, czerpiąc z jego duchowych przeżyć i doświadczeń.

Czciciele Ojca Pio organizu­ją się w grupy modlitewne. Ile ich jest na świecie?
– Około 3,5 tysiąca, najwię­cej we Włoszech. W Polsce jest około 200 Grup Modlitwy Ojca Pio. Wasz kraj jest pod tym względem na drugim miejscu po mojej ojczyźnie.

Czym, w opinii ojca, wytłu­maczyć fakt, że Ojciec Pio jest w Polsce tak popularny?
– Po pierwsze dlatego, że pod względem mentalności Włosi i Polacy są do siebie podobni. Po drugie – i w Polsce i we Włoszech życie społeczne jest bardzo mocno związane z życiem religijnym.

Czy miał ojciec okazję bezpośrednio zetknąć się ze świętym z San Giovanni Rotondo?
– Pochodzę z tej miejscowości. Tam się urodziłem, tam zostałem ochrzczony, tam przyjąłem Pierwszą Komunię Świętą – właśnie z rąk Ojca Pio. Często się z nim spotykałem, wielokrotnie; służyłem mu do mszy jako ministrant. Byłem również obecny przy ołtarzu podczas jego ostatniej Eucharystii – 22 września 1968 roku. Ojciec Pio był jakby członkiem mojej rodziny. Miał duży wpływ na moje powołanie.

Pracuje ojciec w San Severo, w ośrodku gromadzącym dokumentację o Ojcu Pio. Czym się teraz zajmujecie?
– Skanujemy i opracowujemy ogromną liczbę listów, które za życia Ojca Pio przychodziły do San Giovanni Rotondo z Europy Wschodniej – z Polski, Rosji, Czechosłowacji . To bardzo ciekawy materiał, który pozwoli ocenić duchowy wpływ Ojca Pio na wiernych w krajach, gdzie w tamtych latach panował niechętny Kościołowi komunizm.

Ojciec Pio dość długo czekał na uznanie go prze Watykan jako stygmatyka, a później świętego. Został kanonizowany przez Jana Pawła II, który nie ukrywał, że zalicza się do grona jego przyjaciół.
– Ojciec Pio miał liczne grono przyjaciół, również wśród wielkich tego świata i kościelnych hierarchów. Wśród nich byli Jan Paweł II i kardynał Stefan Wyszyński. Miał też wrogów, były wśród nich bardzo wpływowe osoby, które w niewłaściwy sposób wykorzystały powierzoną im władzę. Potrzeba było trochę czasu, aby wyjaśnić zarzuty i ukazać całą prawdę o Ojcu Pio. Od momentu rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego w 1983 roku do jego zamknięcia kanonizacją przez Jana Pawła II w 2002 upłynęło 19 lat. To nie jest jednak długi czas w takich przypadkach.

Rozmawiała: Grażyna Starzak
„Dziennik Polski” (25 maja 2007)

Opublikowano za zgodą Wydawcy

źródło: http://glosojcapio.pl/index.php?option= ... Itemid=143


Góra   
  Zobacz profil      
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


    |    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

..
Skocz do:  
cron

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II


Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!

+ Ewangelia na każdy dzień     + Pismo Święte     + Katechizm Kościoła Katolickiego     + Portal Radio Maryja     + Słuchaj Radia Maryja, przez internet   
Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Polityka cookies. ;   Polityka prywatności.