Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.
  

Strefa czasowa: UTC + 1Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Artur
 Tytuł: Ojciec Pio - Cudowne uzdrowienie
PostNapisane: 7 paź 2014, o 18:27 
Offline
1000p
1000p
Avatar użytkownika
Postów: 1054
Skąd: W-wa
Cudowne uzdrowienie

Obecnie mały Mateusz (8 lat) radośnie biega wśród braci w habitach, nie zwracając uwagi na spojrzenia i serdeczne wezwania o. Gerarda Di Flumeri. Chłopiec został „cudownie uzdrowiony” przez Ojca Pio – jest zatem przykładem oraz potwierdzeniem świętości, zakończonego i zatwierdzonego w ostatnim czasie procesu diecezjalnego, który jest ostatnim etapem przed rozpoczęciem procesu kanonizacyjnego oczekiwanego przez miliony wiernych.

Przed dziewięcioma miesiącami ostre zapalenie opon mózgowych doprowadziło go niemal do utraty życia. Lekarze z Domu Ulgi w Cierpieniu w San Giovanni Rotondo dawali mu bardzo mało nadziei. Mateusz stał się niejako symbolem głębokiego smutku, w jego intencji dziesiątki lekarzy, pielęgniarek i pielęgniarzy gromadziło się na modlitwie – opowiada świadek tamtych dni, Carmine Stallone, ordynator oddziału neurologicznego.

Jednak pięć miesięcy później, po bezlitosnych cierpieniach i nieustannym podawaniu kortyzonu w niemalże „końskich” dawkach, którym łagodzono cierpienie, ale go nie leczono, dokonało się uzdrowienie.

Nikt nie potrafi wyjaśnić, co dokonało się podczas tamtych dni, nawet ojciec – lekarz w Domu Ulgi w Cierpieniu, który dzisiaj prosi o zrozumienie zachowywanego milczenia – tylko wzdycha: – Cóż można powiedzieć więcej, proces jest jeszcze w toku.

Sprawa kanonizacji Ojca Pio już została przeniesiona do Rzymu. Ojciec Gerardo Di Flumeri, Wicepostulator Sprawy Kanonizacyjnej Ojca Pio, 23 października 2000 roku zawiózł do siedziby Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych, mieszczącej się przy placu Piusa XII, dwie opasłe teczki z dokumentacją lekarską i zeznaniami świadków, które zostały zalakowane podczas nieformalnej ceremonii 17 października w jednej z sal Kurii w Manfredonii.

Abp Vincenzo D’Addario i kurialny notariusz złożyli podpisy na dokumentach, które następnie umieszczono w zalakowanych kopertach. W ten sposób zamknięto kolejny etap procesu. [...] Teraz pozostaje już tylko czekać na orzeczenie Stolicy Apostolskiej.

– Proces na szczeblu diecezjalnym został rozpoczęty 12 czerwca 2000 roku – mówi o. Di Flumeri – i mogliśmy go zakończyć wcześniej, gdyby nie wakacyjna przerwa. Dziękuję członkom Trybunału Kościelnego, pozostającym czasami aż do godziny 23.00. Wysłuchaliśmy dziesiątki świadków, między innymi lekarzy zajmujących się leczeniem Mateusza, którzy musieli wykazać, że kuracja, jakiej poddawany był chłopiec, nie była wystarczająca do zapewnienia mu powrotu do zdrowia. Ostateczny osąd nie leży w kompetencji tego Trybunału, ale do Konferencji – dodaje abp D’Addario – mamy jednak nadzieję, że wszystko zostanie postanowione tak, jak jest zapisane w Bożych planach.Massimo Levantaci
„La Gazzetta del Mezzogiorno”, 18 X 2000
Tłumaczenie: Czesław Sułkowski

źródło: http://glosojcapio.pl/index.php?option= ... Itemid=143


Góra   
  Zobacz profil      
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


    |    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

..
Skocz do:  

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II


Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!

+ Ewangelia na każdy dzień     + Pismo Święte     + Katechizm Kościoła Katolickiego     + Portal Radio Maryja     + Słuchaj Radia Maryja, przez internet   
Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Polityka cookies. ;   Polityka prywatności.