Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.
  

Strefa czasowa: UTC + 1Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Admin_DDN
 Tytuł: 26. Urodziny Radia Maryja. Do Torunia przyjeżdżają słuchacze z całej Polski
PostNapisane: 2 gru 2017, o 12:53 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6383
Skąd: Polska
26. URODZINY RADIA MARYJA. DO TORUNIA PRZYJEŻDŻAJĄ SŁUCHACZE Z CAŁEJ POLSKI

Bogu, Maryi i świętym dziękuję za ten ogromny dar dla Polski jakim jest Radio Maryja
Tyle przeszkód i wrogich działań a jednak trwa i pięknie się rozwija na chwałę Boga i Ojczyzny. I niech pięknie się wszelkie dzieła dalej z Bogiem i Maryją rozwijają przy udziale całego Nieba.
Tak dopomóż Boże wszechmogący , Maryjo i wszyscy święci i aniołowie.
Amen

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Admin_DDN
 Tytuł: Re: 26. Urodziny Radia Maryja. Do Torunia przyjeżdżają słuchacze z całej Polski
PostNapisane: 2 gru 2017, o 12:54 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6383
Skąd: Polska
ObrazekRodzina Radia Maryja spotyka się dziś w Toruniu, by świętować 26. urodziny naszej rozgłośni. Wielu pielgrzymów od wczesnych godzin rannych podróżuje z najdalszych części kraju, by wraz z innym dziękować Bogu za dar istnienia Radia Maryja. Pierwsi z nich są już na miejscu.

Z Bydgoszczy to tylko 50 km, z Gdańska – 170, ale z Zakopanego czy Rzeszowa jest ich już ponad pół tysiąca. Nie liczy się jednak odległość ani czas spędzony w podróży do Torunia.

– Jedziemy w nastrojach radosnych, bo to są urodziny Radia Maryja. Jest taki zwyczaj na Kaszubach, że kiedy ktoś obchodzi urodziny, to do niego się przyjeżdża, składa się życzenia, aby się z nim cieszyć i radować – mówi ks. dr Leszek Jażdżewski, duszpasterz parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gdańsku Brętowie.

Wśród jego parafian udających się dziś do Torunia są także ci, którzy na uroczystości rocznicowe przybędą po raz pierwszy.

– Do Torunia jeździłam, ale nigdy nie na urodziny Radia Maryja. W związku z tym postanowiłam w tym roku, że na 26. urodziny chcę być właśnie w tej rozgłośni, która daje tyle radości i tyle wiedzy. Dla mnie jest to kuźnia ewangelizacyjna – podkreśla słuchaczka, pani Longina Wiśniewska.

Radio jest też szczególnym towarzyszem osób chorych i starszych, które nie mogą opuszczać swoich domów. Pani Krystynie, która od 2014 r. porusza się na wózku inwalidzkim, daje ono siłę do życia na każdy kolejny dzień.

– Gdyby nie Radio Maryja, to ja bym nie miała po co żyć. Dzięki Radiu Maryja, można powiedzieć, powróciłam do wiary. Bo moja wiara była tak płytka, taka niedzielna. To jest moja siła, moja nadzieja, moja miłość właściwie, bo nie potrafiłam już żyć – zaznacza pani Krystyna Koralewska z Wrocławia.

Bycie członkiem Rodziny Radia Maryja to także troska o rozwój i funkcjonowanie rozgłośni i dzieł przy niej powstałych.

– Jak jeszcze byłem pracownikiem stoczni, to broniliśmy Radia Maryja, jeździliśmy na te protesty za czasów Platformy i Polskiego Stronnictwa Ludowego, jak byli w rządzie. Walczyliśmy w Warszawie przez 6 lat – wspomina pan Mieczysław Koskowski z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gdańsku Brętowie.

Po raz pierwszy katolicki głos popłyną do Polskich domów 26 lat temu, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

– Ono niesie Jezusa Chrystusa, niesie Ewangelię, niesie Dobrą Nowinę i w tym wymiarze to jest ogromna wartość i wielki dar dla Kościoła – podkreśla ks. bp Wiesław Śmigiel, biskup nominat diecezji toruńskiej.

Początkowo audycje docierały do słuchaczy w Toruniu, Bydgoszczy i okolicznych miejscowościach. Dziś jego fale są słyszalne na całym świecie.

– Radio Maryja, jego powstanie, było taką żywą odpowiedzią na apel Ojca Świętego Jana Pawła II – przypomina ks. bp Andrzej Suski, ordynariusz toruński.

Katolicka rozgłośnia od początku swojego istnienia wiernie stawała przy Ojcu Świętym.

„Radiu Maryja życzę, aby odważnie głosiło Ewangelię słowem i czynem, aby rozprzestrzeniało na falach eteru Chrystusowe orędzie życia, które jest zawsze orędziem prawdy, miłości i Solidarności” – mówił Ojciec Święty Jan Paweł II.

– Gdyby nie Jan Paweł II Radia by nie było – przyznaje założyciel i Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Ojciec Święty nie tylko wspierał, ale także inspirował do budowy kolejnych dzieł.

– Pamiętam, kiedy o. Tadeusz (Rydzyk CSsR – red.) zameldował, że jest Radio Maryja na pielgrzymce, to Ojciec Święty powiedział: „A teraz zróbcie, żeby było słyszalne to radio za Uralem”. Pojechaliśmy następnego roku, mówimy: „Ojcze Święty, już jest słyszalne za Uralem”. Odpowiedział: „To teraz pomyślcie o telewizji…” – wspomina ordynariusz toruński ks. bp Andrzej Suski.

Do spotkań św. Jana Pawła II z dyrektorem Radia Maryja dochodziło wielokrotnie.

– Idzie Ojciec Święty, podchodzi tak do mnie i mówi: „To jest ten ojciec Rydzyk, którego się wielu w Polsce boi. Ale śmiało, tak dalej! Ja otwieram oczy i mówię: „Naprawdę Ojcze Święty, tak?”. „Tak jest, tak dalej!” –przytacza jedno ze spotkań z Papieżem Polakiem o. Tadeusz Rydzyk CSsR.


http://www.radiomaryja.pl/informacje/26 ... ej-polski/

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Admin_DDN
 Tytuł: Re: 26. Urodziny Radia Maryja. Do Torunia przyjeżdżają słuchacze z całej Polski
PostNapisane: 2 gru 2017, o 13:04 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6383
Skąd: Polska
XXVI Rocznica Powstania Radia Maryja

https://www.youtube.com/watch?v=33r6L6CThdc

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Admin_DDN
 Tytuł: Re: 26. Urodziny Radia Maryja. Do Torunia przyjeżdżają słuchacze z całej Polski
PostNapisane: 2 gru 2017, o 13:07 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6383
Skąd: Polska
DZIĘKUJEMY ZA TO RADIO, ZA APOSTOLSKĄ RODZINĘ RADIA MARYJA” – 26. ROCZNICA POWSTANIA RADIA MARYJA


KS. BP W. ŚMIGIEL: RADIO MARYJA I TV TRWAM SĄ MI BLISKIE

Radio Maryja to jest ogromna wartość i wielki dar dla Kościoła, ale też i dla społeczeństwa w Polsce – mówił dla TV Trwam ks. bp Wiesław Śmigiel w 26. rocznicę powstania rozgłośni.

Będę uczestniczył w uroczystościach i modlił się razem z wami – zapewnił biskup nominat diecezji toruńskiej.

Ks. Biskup wskazał m.in. na swoją styczność z Radiem Maryja i powstałą wokół niego społecznością. Jak podkreślił, toruńskie media są mu bliskie.

– W większości parafii są Koła Radia Maryja, są grupy Rodziny, Przyjaciół Radia Maryja i ja się w czasie wizytacji kanonicznej bardzo często spotykałem z tymi wspólnotami. Co więcej, głosiłem też katechezy w Radiu Maryja. O. Zdzisław Klafka CSsR często do mnie dzwonił (…) i przygotowywałem katechezy dla słuchaczy Radia Maryja, więc Radio Maryja i TV Trwam są mi bliskie – zaznaczył ks. bp Wiesław Śmigiel.

Jak wskazał, „nie ulega wątpliwości, że media są szansą dla Kościoła” a w „gąszczu przekazu informacji i różnych nadawców nie tylko jest miejsce, ale wręcz jest konieczność, żeby byli też nadawcy katoliccy”.


– Żeby był głos, który niesie przesłanie religijne, po prostu przybliża Jezusa Chrystusa. Św. Jan Paweł II napisał kiedyś, że każde medium spełni swoje zadania, internet spełni swoje zadanie, jeśli tam człowiek będzie mógł spotkać twarz Jezusa Chrystusa, osobę Jezusa Chrystusa. To jest ogromne zadanie i tak widzę role Radia Maryja i TV Trwam. Pierwsze zadanie, najważniejsze, to ewangelizacja – i to się dzieje (…), a po drugie, to jest też kształtowanie tej rzeczywistości, która nas otacza w takim duchu chrześcijańskim, przemiana rzeczywistości ziemskich. Tam też jest odwoływanie się do zasad społecznych, do moralności i do różnych wydarzeń – mówiłks. biskup nominat.

Pewnie najbardziej wszystkich interesuje aspekt polityczny, ale kłopoty z nim wynikają z niewłaściwego rozumienia słowa „polityka” – dodał rozmówca Telewizji Trwam.

– Nam polityka się kojarzy z rywalizacją partii politycznych, natomiast znowu odwołam się do tego, co mówił św. Jan Paweł II: „polityka to roztropna troska o dobro wspólne” – czyli pozytywny aspekt. I jeżeli tak spojrzymy na politykę, to jest to po prostu troska o nasz wspólny dom, o Ojczyznę, o to, co nas otacza. W takim wymiarze również media katolicki powinny kształtować ten wspólny dom, zawsze w odwołaniu do zasad chrześcijańskich – podkreślił.

Na 26. urodziny ksiądz bp Wiesław Śmigiel życzy Radiu Maryja przede wszystkim „dynamicznego rozwoju”.

– Życzę, żeby to radio się rozwijało, żeby docierało do jak największej liczby ludzi. Życzę też, żeby spotykało się ze zrozumieniem społeczeństwa, ponieważ ono niesie Jezusa Chrystusa, niesie Ewangelię, Dobrą Nowinę. W tym wymiarze to jest ogromna wartość i wielki dar dla Kościoła, ale też i dla społeczeństwa w Polsce – podkreślił ksiądz bp Wiesław Śmigiel, biskup nominat diecezji toruńskiej w rozmowie z TV Trwam.

RIRM
http://www.radiomaryja.pl/informacje/u- ... i-bliskie/

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Admin_DDN
 Tytuł: Re: 26. Urodziny Radia Maryja. Do Torunia przyjeżdżają słuchacze z całej Polski
PostNapisane: 2 gru 2017, o 13:07 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6383
Skąd: Polska
KS. BP A. SUSKI O RADIU MARYJA: TO BYŁA CIĄGŁA INSPIRACJA ŚW. JANA PAWŁA II

To dwa wielkie światła na polu Nowej Ewangelizacji. Nie wiem, jakby dziś wyglądałby stan wiary w Polsce, gdyby nie było Radia Maryja, nie było TV Trwam – podkreślił w rozmowie z reporterem TV Trwam ordynariusz toruński ks. bp Andrzej Suski.

Pasterz Kościoła toruńskiego, udzielając wywiadu z okazji 26. rocznicy powstania Radia Maryja, przypomniał genezę rozgłośni. To radio powstało właściwie z niczego – powiedział, wskazując jednocześnie na wielką rolę papieża Polaka – św. Jana Pawła II.

– Powstanie Radia Maryja, jak pamiętam, było taką żywą odpowiedzią na apel Ojca Świętego Jana Pawła II, który był papieżem Nowej Ewangelizacji. On rzucił hasło – i nie tylko hasło – bo widział jak bardzo na nowo trzeba głosić Ewangelię. Na nowo, to znaczy: nowymi metodami, z nowym entuzjazmem (…), nowymi środkami wyrazu, którymi są oczywiście środki społecznego przekazu – mówił ks. Biskup.

Zwrócił też uwagę, że Ojciec Święty Jan Paweł II nie tylko towarzyszył Radiu Maryja do końca swego życia, ale także inspirował rozgłośnię i dzieła przy niej powstałe.

– Ja byłem świadkiem wielu inspiracji ze strony Ojca Świętego gdy chodzi o Radio, a potem Telewizję Trwam. Pamiętam, kiedy o. Tadeusz (Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja – red.) zameldował, że jest Radio Maryja na pielgrzymce, to Ojciec Święty powiedział: „A teraz zróbcie, żeby było słyszalne to radio za Uralem”. Pojechaliśmy następnego roku, mówimy: „Ojcze Święty, już jest słyszalne za Uralem”. Odpowiedział: „To teraz pomyślcie o telewizji… Tak było! To była ciągła inspiracja Jana Pawła II – podkreślił, wskazując że wiele to wyjaśnia.

– On za tym radiem, można powiedzieć, stał. Dlatego nie dziwią słowa „Ja się codziennie modlę i dziękuję Bogu, że jest takie radio, które się nazywa Radio Maryja”. To nie były puste słowa. Za tym po prostu była cała postawa św. Jana Pawła II – zaznaczył ks. bp Andrzej Suski.

Zwracając uwagę, że na polu Nowej Ewangelizacji wiele jest do zrobienia, ks. bp Ordynariusz przyznał: toruńska rozgłośnia przez ćwierćwiecze swojej działalności wykonała dużą pracę w tym zakresie.

– Jest codzienna katecheza, jest codzienna szkoła modlitwy, jest ciągle budowana wspólnota, choćby przez Rozmowy Niedokończone. To wszystko stanowi jakby życie Kościoła, (które) tam jest przekładane na każdy dzień. I to jest ogromna zasługa Radia Maryja. Nie wiem, jakby dziś wyglądał stan wiary w Polsce, gdyby nie było tego radia, nie było TV Trwam – podkreślił.

Ks. bp Andrzej Suski dodał, że „Biskup toruński z natury rzeczy jest opiekunem duchowym Radia Maryja”.

– Jest takim „asystentem” Kościoła, który wspiera to radio i czuwa nad nim. Tak mi się wydaje, że dotychczas ta rola była tak właśnie wypełniania – powiedział ks. Biskup.


źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/u- ... -pawla-ii/

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


    |    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

..
Skocz do:  
cron

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II


Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!

+ Ewangelia na każdy dzień     + Pismo Święte     + Katechizm Kościoła Katolickiego     + Portal Radio Maryja     + Słuchaj Radia Maryja, przez internet   
Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Polityka cookies. ;   Polityka prywatności.